11523

Hakkımızda

AD&A Hukuk Bürosu 1995 yılında Avukat Adnan Açıkbaş tarafından kurulmuştur.

Avukat Adnan Açıkbaş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunudur. 

Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı tarafından 2011 yılında kurum nezdinde patent, faydalı model, endüstriyel tasarım ve entegre devre topoğrafyalarına ilişkin işlemleri yüretmek üzere Patent Vekilliği verilmiştir.

Hukuk alanında yayımlanmış makaleleri ve incelemeleri vardır.

Şirketler Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, Borçlar Hukuku,  Sınai Mülkiyet Hukuku, Vergi Hukuku, İcra İflas Hukuku, İş Hukuku, Ceza Hukuku, Aile ve Miras Hukuku alanlarında uzmandır.

Bankacılık ve Finans Hukuku alanında Ziraat Bankası A.Ş. ile başlayan vekalet ilişkisinde, AD&A Hukuk Bürosu uzun süredir HSBC Bank A.Ş. ve QNB Finansbank A.Ş. gibi kurumsal müşterilerine Avukatlık Hizmeti vermektedir.

Yurt içinde ve dışında müvekkillerine hizmet sağlayabilen AD&A Hukuk Bürosu, hızla gelişen ve değişen hukuk kural ve uygulamalarını yakından takip eden birikimli ve deneyimli ekibi ile  hukukun her alanında, gerek akademik kadrolardan oluşan danışmanları, gerekse konusunda uzman farklı mesleklerden bilirkişilerle işbirliği içerisinde müvekkillerine mesleğin gerektirdiği evrensel standartlarda hizmet verme uğraşındadır.

AD&A Hukuk Bürosu, 2008 yılında karmaşık hukuki prosedür ve prosesleri mesleğin gerektirdiği evrensel standartlarda yerine getirebilmek amacıyla, Avukatlık Hizmetleri  alanında ISO 9001:2000 Kalite Sistem Standartlarını sağladığını kanıtllayarak  ISO 9001:2000 belgesi almaya hak kazanmıştır.